Cecyliada wraca do Ostrowca

Parafia św. Michała Archanioła i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na drugą Cecyliadę, czyli koncert muzyki chóralnej. Odbędzie się w kolegiacie w niedzielę, 27 listopada o 15.00 z okazji przypadającego 22 listopada wspomnienia w kościele katolickim św. Cecylii.

– Św. Cecylia jest patronką chórów, zespołów wokalno-instrumentalnych, organistów i muzyków, a Cecyliada to święto muzyków – wyjaśnia Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu i dyrygentka parafialnego chóru Michael oraz szkolnego chóru Świętokrzyskie Bemolki. Oprócz tych dwóch, a także jeszcze szkolnej, młodzieżowej orkiestry dętej na Cecyliadzie wystąpią także Ad Libitum oraz Coro Cantorum związane z Miejskim Centrum Kultury, Cantate Domino z parafii Matki Bożej Saletynskiej na Piaskach, Con Anima z Waśniowa, Bel Canto z Bodzechowa i Ad Deum z Szewny. – Kilkanaście lat temu Cecyliadę w Ostrowcu organizowało Miejskie Centrum Kultury. To było święto wojewódzkie. Odbywało się w kościele na Piaskach. Tę tradycję chcemy rozwijać i mam nadzieję, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz imprez w mieście – mówi dyrektor Jurkowska- Siwiec.
Koncert w niedzielę 27 listopada jest oczywiście otwarty dla wszystkich chętnych. W programie wspólne występy chórów i utwory nie tylko chrześcijańskie. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/mag/

Ważne wydarzenia