Ostrowieckie Biegi Niepodległości

W minioną sobotę – 12 listopada na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO w Ostrowcu odbyły się Ostrowieckie Biegi Niepodległości.

W tym roku, z uwagi na konieczne oszczędności spowodowane wysoką inflacją zorganizowano tylko biegi dla dzieci i młodzieży z ostrowieckich szkół podstawowych i przedszkoli. Nie było tradycyjnego biegu ulicznego.Trasy biegów wyznaczone zostały na terenie boiska piłkarskiego – głównej areny Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

– Dopisała pogoda, atmosfera jest rodzinna, dzieci zadowolone. Nie rywalizujemy o miejsca, a uczestniczymy w Weekendzie Niepodległości – podkreślał Grzegorz Bażant z Ostrowieckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najbardziej zadowoleni z udziału w Weekendzie Niepodległości byli jego uczestnicy… czyli młodzi biegacze.Wojtek Czeremcha i Jakub Skrok ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowcu na sportowo chcieli uczcić niepodległość i podkreślali zgodnie, że to bardzo ważne by pamiętać.W imprezie udział wzięło ok. 1300 uczniów.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto w każdej kategorii rocznikowej (poza przedszkolakami, uczniami oddziałów '0” oraz uczniami klas I-III szkół podstawowych) za zajęcie miejsc I – III wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.