Wszystkie gminy powiatu ostrowieckiego przygotowane do obchodów Święta Niepodległości

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości i w gminach powiatu ostrowieckiego odbędą się z tej okazji uroczystości.

W Bałtowie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w kościele parafialnym o godzinie 10.00. Mszę świętą za Ojczyznę o 10.30 poprzedzi część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej, a po nabożeństwie uczestnicy złożą kwiaty pod tablicą niepodległościową przy świątyni.

Msza za Ojczyznę w bodzechowskim kościele parafialnym rozpocznie się o 9.00, a po niej złożone zostaną wiązanki przy pobliskim obelisku upamiętniającym Bitwę Bodzechowską. Zaplanowano występ uczniów, a później wspólne, razem z Kołami Gospodyń Wiejskich, śpiewanie pieśni patriotycznych.

W Ćmielowie msza święta w kościele Wniebowzięcia rozpocznie się o 9.00, po której uczestnicy przejdą na Rynek Miejski, gdzie przy pomniku złożone zostaną wiązanki. Po przemówieniach zaplanowano występ uczniów szkoły podstawowej.

Mieszkańcy Kunowa o 8.45 przejdą spod biblioteki do Rynku, żeby pod pomnikiem Ku Czci Poległych złożyć kwiaty. Na nowo postawiony maszt zostanie zostanie uroczyście podniesiona flaga państwowa. Msza w kościele parafialnym za Ojczyznę rozpocznie się tam o 10.00.

O tej samej godzinie msza święta rozpocznie się w kościele parafialnym w Waśniowie. Uczestnicy złożą później kwiaty na grobach żołnierzy na tamtejszym cmentarzu.

/pcr/

Ważne wydarzenia