Nowy samochód dla Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu

Dacia Duster, która do tej pory służyła ostrowieckiej Straży Miejskiej, od wtorku jeździ ze znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Strażnicy w październiku dostali nowy wóz patrolowy zdecydowano więc, że dotychczasowy trafi do Grupy Ratownictwa PCK.

– Miasto zainteresowało w Straż Miejską i nowy samochód, dlatego ten mógł zostać uwolniony i przekazany Grupie Ratownictwa. Oby służył tylko w akcjach patrolowych i prewencyjnych – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

Grupa Ratownictwa PCK to jednostka zajmująca się zarówno edukacją i prewencją, jak i pomocą poszkodowanym podczas imprez masowych, sportowych, wszelkiego rodzaju pikników. Niejednokrotnie pomaga też służbom ratunkowym, na przykład w poszukiwaniach osób zaginionych i do tego między innymi służyć ma nowy pojazd.

– Jest takie założenie, że to będzie samochód typowo do działań poszukiwawczych. Wyposażony w sprzęt, który w takich sytuacjach jest najbardziej przydatny, a który już wcześniej udało nam się pozyskać – wyjaśnia Mariusz Jagiełło, szef Grupy Ratownictwa.

Ostrowiecki PCK niedawno sam przekazał jeden ze swoich samochodów medycznych na Ukrainę, na początku wojny ratownicy pomagali na granicy w przyjmowaniu uchodźców, prowadzą też między innymi Punkt Pomocy Humanitarnej w Ostrowcu.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia