Krzemienny Krąg rozdzielił mikrogranty dla organizacji pozarządowych ze Starachowic

Cztery organizacje pozarządowe ze Starachowic otrzymają mikrogranty w wysokości po 5 tysięcy złotych na działania lokalne. To efekt współpracy Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg w ramach Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z powiatem starachowickim.

Krzemienny Krąg, który rozdziela mikrogranty oraz samorząd powiatowy przeznaczyły na realizację wybranych w konkursie inicjatyw po 10 tysięcy złotych. Dziś podpisane zostały umowy. – Najważniejsze w tym przedsięwzięciu jest to, że po pieniądze mogą sięgnąć bardzo małe organizacje, które nie mają możliwości pozyskiwania środków europejskich, gdzie są wymagane wkłady własne, obowiązują duże procedury i potrzebna jest cała inżynieria obsługi projektów – zaznacza Jarosław Kuba, prezes LGD-u.

Pieniądze otrzymały Powiatowa Spółdzielnia Socjalna 'Integracja’ na promocję w mediach tematu ekonomi społecznej oraz działające przy starachowickich szkołach trzy organizacje pozarządowe, czyli Uczniowski Klub Sportowy 'Sokół”, stowarzyszenie 'Zdrowy kręgosłup” oraz stowarzyszenie EDU – ROZWÓJ. – Głównie są to działania związane z aktywnością mieszkańców i zdrowiem – mówi Marcin Marzec z Krzemiennego Kręgu.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, gdzie od tego roku funkcjonuje liceum sportowe propagowane będzie łucznictwo. – Po pierwsze zorganizowane zostanie takie duże spotkanie na temat łucznictwa. Potem będziemy zachęcać do rywalizacji, zorganizujemy turniej na temat wiedzy dotyczącej tego zagadnienia – zapowiada Dorota Lenart, dyrektor placówki.

Wszystkie cztery inicjatywy muszą być zrealizowane w ciągu 3ech miesięcy od zawarcia umowy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia