Taksówkarze mają coraz mniej czasu na wymianę licencji

Do końca roku taksówkarze z licencjami wydanymi przed 2020 rokiem muszą dostosować je do obowiązujących przepisów prawa. Wnioski o wydanie nowych dokumentów należy składać w urzędzie gminy.

Gmina Ostrowiec pisma z informacją na ten temat już dawno wysłała do wszystkich taksówkarz, ale odzew jest marginalny. Dlatego Beata Duda, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich apeluje, żeby nie zostawiać tego zadania na ostatnią chwilę. – Obawiamy się, że wszyscy taksówkarze zostawią ten obowiązek na końcówkę i grudnia i będzie za mało czasu, żeby przed styczniem wydać wszystkim w jednym czasie nowe licencje. Zachęcamy zainteresowanych, żeby już teraz zgłaszali się do nas, do Biura Obsługi Interesanta w tej sprawie – mówi.

Opłata za wymianę licencji to tylko 22 złote, ale nowy dokument, który obowiązkowo należy wymienić na nowy, przynosi też pewne korzyści. -Ta nowa licencja różni się od starej tym, że nie ma numeru rejestracyjnego i to będzie ułatwieniem dla taksówkarzy przy zmianie samochodu – wyjaśnia naczelnik Duda.

W Ostrowcu Świętokrzyskim jest około 200 taksówkarzy.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia