Mieszkańcy Ostrowca składają już wnioski o zakup węgla od gminy. Zainteresowanie jest duże

Od dziś w tymczasowym Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Ostrowcu w hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej przyjmowane są wnioski od mieszkańców na zakup od gminy węgla w preferencyjnych cenach. Do południa złożonych ich zostało około stu.

Samorząd przygotował specjalne stanowiska, przy których wnioski pomagają wypełnić urzędnicy. – Weryfikacja tych wniosków będzie przebiegała dwutorowo. Sprawdzać będziemy wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności budynków, a później w naszych bazach, czy dom jest zamieszkały i czy są wypełnione deklaracje śmieciowe – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Urząd u wojewody złożył zapotrzebowanie na 15 tysięcy ton węgla. Ustawa zapewnia mieszkańcom możliwość kupienia 1,5 tony surowca w tym i 1,5 tony w przyszłym roku za nie więcej niż 2 tysiące złotych za tonę. Gmina Ostrowiec cenę jednej tony ustaliła na 1899 złotych. – Po wypełnieniu wniosku mieszkaniec otrzyma informacje zwrotną o tym, że został on pozytywnie zweryfikowany. Kolejnym krokiem będzie dokonanie zapłaty za ten węgiel i my na podstawie dowodu wpłaty wydamy dokument, z którym mieszkaniec uda się na skład węgla. Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego ten węgiel zostanie dowieziony do posesji w ramach tej opłaty. Mieszkańcy Ostrowca nie będą dodatkowo płacić za dowóz – wyjaśnia prezydent Górczyński.

Węgiel do Ostrowca w ramach tego zadania – jak mówił prezydent na antenie Radia Ostrowiec – powinien zostać dostarczony w ciągu tygodnia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia