Przed ostrowiecką biblioteką stanął książkomat. Czytelnicy będą korzystać?

Przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu pojawił się pierwszy w mieście książkomat. Na razie jest nieczynny i w fazie testów. 

Do dyspozycji czytelników ma zostać oddany w ciągu kilkunastu dni i pomóc tym, którzy nie mają czasu skorzystać z oferty Biblioteki w godzinach jej pracy.

– Wszyscy, którzy korzystają z paczkomatów, mniej więcej wiedzą o co chodzi. Nasi czytelnicy posiadający kartę, w sposób internetowy będą mogli książkę zamówić i będzie ona czekała na nich do odbioru w książkomacie. Jeśli nie będą też mieli okazji przyjść do biblioteki, aby ją oddać, to również mogą skorzystać z książkomatu – mówi Paweł Górniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Takie urządzenie kosztuje ponad 100 tysięcy złotych, na razie więc w Ostrowcu stanęła jego wersja podstawowa.

– Na razie jest 18 skrytek. Wybraliśmy póki co moduł podstawowy, bo nie wiemy, jaką popularnością będzie się to cieszyło. Jeśli okaże się za mały. będziemy czynić starania, by dostawić drugi moduł – dodaje Paweł Górniak.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej zarejestrowanych jest ponad 21 tysięcy czytelników. W tym roku odwiedziło ją prawie 5 tysięcy osób.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia