Przetarg na projekt obwodnicy Ostrowca ogłoszony. Oferty otworzą w grudniu

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach ogłosiła przetarg na zaprojektowanie dużej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Według planu, ma mieć ona prawie 13 kilometrów długości. Rozpocznie się w Rudce, pobiegnie nowym śladem, omijając Ostrowiec od strony zachodniej i południowej, włączając się do drogi krajowej numer w Jacentowie. Przewidziano budowę między innymi dwóch węzłów drogowych w Rudce i Miłkowie, dwóch skrzyżowań w Szewnie i Jacentowie, sześciu mostów, dwunastu wiaduktów, ekranów akustycznych oraz przejść dla zwierząt.

Jak informuje Małgorzata Pawelec – Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 25 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie projektu, uzyskanie zgód i przygotowanie materiałów do przetargu na roboty budowlane. Sam wniosek o wydanie decyzji zezwolenia na budowę ma być złożony do 1 lutego 2024 roku.

Po opracowaniu całej dokumentacji planowane jest ogłoszenie kolejnego przetargu- już na roboty budowlane.

Przypomnijmy, że podczas swojej niedawnej wizyty w regionie, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił, że rząd gwarantuje sfinansowanie całości inwestycji. Nie padły jednak żadne konkretne kwoty. Pierwsze poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Oferty wykonawcy składać mogą do 6 grudnia.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia