Rozpoczęła się zbiórka dla pogorzelców z Nieskurzowa. Stracili dzieci, wnuki oraz dom

Fot. zrzutka.pl

Ruszyła internetowa zbiórka pomocy dla mieszkańców Nieskurzowa Starego w gminie Baćkowice, którzy w tragicznym pożarze pod koniec ubiegłego tygodnia stracili najbliższych. Ich dom trzeba odbudować.

W tragedii, do której doszło w nocy 28 października, życie straciła czteroosobowa rodzina- rodzice oraz ich dwóch synów w wieku 3 i 14 lat.

Zostali dziadkowie, rodzice zmarłej kobiety, którzy w czasie gdy doszło do pożaru, byli w pracy. Oboje natychmiast otrzymali pomoc sąsiadów, ale nie tylko.

– Uzyskali od nas pomoc w postaci mieszkania, ponieważ w Nieskurzowie, dosłownie 200 metrów od ich domu, powiat prowadzi Placówkę Opiekuńczo- Wychowawczą. Mamy pomieszczenia przeznaczone do zamieszkania, z których państwo będą mogli korzystać jak długo będzie trzeba – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Dom, w którym mieszkała rodzina spłonął doszczętnie. Trzeba go odbudować.

– Uruchamiamy pomoc „co kto może” i myślę, że mamy już doświadczenie, bo już w 2002 roku taki dom budowaliśmy. Myślę, że uda się i tym razem, przy dobrej woli ludzi, mających otwarte serca – mówi wójt gminy Baćkowice Marian Partyka.

Dodaje, że liczy na pomoc zarówno osób prywatnych, jak i właścicieli firm z terenu gminy Baćkowice, ale nie tylko.

Właśnie ruszyła internetowa zbiórka, na platformie zrzutka.pl. 'Pomóżmy odbudować dom, bo życia nie damy rady wrócić!- tak ją zatytułowano.

Zbiórkę znajdziecie pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/m9a2fk?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR0pNQ5TBmg_twVozgDBx8G6Kn-yB5FJm1U4EWa0wDNxColWkpZ8P5YtbTw

Podziel się

Ważne wydarzenia