Letni basen w Opatowie ma być czynny już w wakacje. Będzie bezpłatny

Fot. Facebook/ Grzegorz Gajewski

Odkryty basen na Kani w Opatowie doczeka się realizacji, a na razie doczekał się wizualizacji, która już wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców.

Na zrujnowanym terenie, który kiedyś służył mieszkańcom właśnie jako miejsce letniej rekreacji, wyburzono już stary budynek gospodarczy.

– Będzie w tym miejscu postawiony nowy pawilon, z zapleczem szatniowym, gospodarczym i gastronomicznym. Będziemy mieli boisko wielofunkcyjne, oczywiście zjeżdżalnie, a w samej niecce będą cztery tory pływackie o długości 25 metrów każdy – wymienia Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa. – Zorganizujemy miejsce do rekreacji dla osób dorosłych, a także brodzik dla najmłodszych, żeby dzieciaki też mogły się bezpiecznie relaksować.

Przypomnijmy, że remont, a właściwie wybudowanie od podstaw odkrytego basenu, to jeden z elementów rewitalizacji tego miasta.

– Basen budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców Opatowa, co jest zrozumiałe, bo czekają ponad 20 lat na to, by znów był czynny i dostępny – mówi burmistrz Gajewski.

Wykonawcą prac jest firma Grand z Nowego Sącza, a będą one kosztowały ponad 10 milionów złotych. Kąpielisko ma być gotowe już w lecie 2023 roku. Samorząd Opatowa na cały projekt rewitalizacji uzyskał dofinansowanie z różnych źródeł. Także pieniądze unijne, a to oznacza, że obiekt przez pierwsze dwa lata będzie dostępny bezpłatnie.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia