Powiat wybuduje stadion lekkoatletyczny, ale inwestycja ma być okrojona

Wygląda na to, że stadion lekkoatletyczny przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu jednak powstanie, ale inwestycja zostanie okrojona.

Powiat ostrowiecki na jej realizację otrzymał dotację z pierwszego rozdania Polskiego Ładu, ale otrzymane fundusze i wielkość zabezpieczonych środków własnych okazały się niewystarczające, żeby wybrać wykonawcę, bo ceny usług i materiałów budowlanych poszybowały w górę. – Na budowę stadionu lekkoatletycznego chcieliśmy przeznaczyć kwotę 16 milionów złotych, natomiast po przetargu, gdzie wpływała jedna oferta. okazywało się, że ta kwota sięga 24 milionów złotych, co było oczywiście nie do udźwignięcia dla nas – przypomina Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.

Podobne problemy z wykorzystaniem dotacji mięli samorządowcy w całym kraju i apelowali do rządu o jej zwiększenie lub korektę programu i właśnie została ona zapowiedziana. Zwiększenia dotacji nie będzie, ale samorządy będą mogły ograniczyć zakres inwestycji, czyli wykonać w ramach tej samej dotacji mniej. – Inwestycja, którą pierwotnie planowaliśmy zakładała budowę stadionu lekkoatletycznego, ale oprócz tego miały powstać wokół obiekty towarzyszące, jak boiska do gry w koszykówkę, piłkę siatkową i z tych elementów dodatkowych moglibyśmy zrezygnować. Powstałaby wtedy arena lekkoatletyczna, trybuny i obiekty towarzyszące oraz ciągi piesze i parkingi  – wyjaśnia naczelnik Mroczek i zaznacza, że czekają na przepisy wykonawcze.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia