Tragiczny pożar domu w Nieskurzowie Starym. Nie żyje czteroosobowa rodzina

fot. świętokrzyska PSP

Tragiczny pożar w nieodległym Nieskurzowie Starym w powiecie opatowskim. W nocnym pożarze zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 14 lat.

Strażacy o pożarze, który wybuchł w w budynku jednorodzinnym zostali powiadomieni o 2.30 w nocy. -Na miejsce skierowaliśmy 3 zastępy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie oraz 3 zastępy ochotników z gminy Baćkowice. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że pożar jest już mocno rozwinięty, pożarem objęte są już wszystkie pomieszczenia budynku i poddasze. Z informacji od sąsiadów ratownicy wiedzieli, że wewnątrz przebywa czteroosobowa rodzina, więc nasze działania skupiły się głównie na dotarciu do tych osób. Strażacy weszli do środka, zabezpieczeni, przeszukiwali pomieszczenia i odnaleźli cztery poszkodowane osoby –  informuje młodszy brygadier Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Wyniesione na zewnątrz cztery osoby – jak dodaje – były nieprzytomne. Lekarz, który już był na miejscu, stwierdził zgon każdej z tych osób. Oprócz dwóch chłopców byli to rodzice w wieku 37 i 39 lat.

W pożarze poszkodowany został także jeden z ratowników, ale jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. – Strażacy, wiedząc, że w środku są rodzice i dzieci, starali się zaryzykować najwięcej, jak się da. Wewnątrz panowała bardzo wysoka temperatura. Jeden ze strażaków doznał niegroźnych oparzeń, źle się poczuł i został przewieziony do szpitala, ale już czuje się dobrze – mówi komendant Kochanowicz.

Przyczyny pożaru ustala zespół pod nadzorem prokuratora, który pracuje na miejscu, w tym biegły z zakresu pożarnictwa.

/mag/

Ważne wydarzenia