Awaria sygnalizacji na dwóch skrzyżowaniach w Ostrowcu. Trwa usuwanie usterek

Od rana jesteśmy informowani, że nie działają sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach w mieście. Chodzi o skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Mickiewicza oraz Alei Jana Pawła II i ulicy Iłżeckiej. Awaria jest już usuwana.

O awarii wiedzą urzędnicy gminy, która przejęła na mocy porozumienia z powiatem zarządzanie drogami powiatowymi w Ostrowcu. Naprawę zlecili już firmie, z którą mają podpisaną umowę na konserwację urządzeń. – Zakład ma 8 godzin na usunięcie usterek i w pierwszej kolejności przystąpił do naprawy sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Aleja Jana Pawła II i Iłżecka – informuje Piotr Mazik, naczelnik Wydziału Ekologii i Infrastruktury Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. – To są sygnalizatory troszeczkę starszej generacji. Do urządzenia musiała dostać się wilgoć i doprowadzić do jakiegoś zwarcia. Musimy znaleźć problem, żeby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości – dodaje.
Urzędnik apeluje, żeby zachować w tych miejscach czujność i zwracać uwagę na znaki drogowe.

Późnym wieczorem – na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z Iłżecką – sygnalizacja już nie działała. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia