W październiku i listopadzie można potrenować z wojskiem

Wojsko Polskie i Ministerstwo Obrony Narodowej zachęcają do trenowania z wojskiem. W październiku i listopadzie w siedemnastu jednostkach wojskowych w kraju organizowane są bezpłatne, jednodniowe szkolenia dla wszystkich chętnych Polaków w wieku 18-65 lat.

-Będzie można nauczyć się podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki w ręcz, jak przetrwać w terenie i udzielać pierwszej pomocy – mówi major Krzysztof Oszczudłowski, zastępca szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu. Podkreśla, że jedynymi warunkami uczestnictwa w szkoleniach są polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat oraz chęci i odpowiedni ubiór – długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka, bluza i w zależności od pogody czapka i rękawiczki. – Wystarczy zgłoszenie do jednostki wojskowej z podaniem imienia i nazwiska. Można do tego wykorzystać maila, telefon, komunikator, media społecznościowe, można też zgłosić się osobiście. Nabór trwa do godziny 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie – wyjaśnia major Oszczudłowski.

Szkolenia będą się odbywać w każdą sobotę do 26 listopada w godzinach 8-16 we wskazanych jednostkach. Lista jednostek i terminy organizowanych w nich szkoleń są opublikowane na stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu. Wojsko zapewnia każdemu z uczestników wyżywienie i ubezpieczenie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia