Podsumowali rządy PiS i wystawili fakturę

Polska 2050 Szymona Hołowni wystawia Zjednoczonej Prawicy fakturę za ostatnie 7 lat rządów.

– Symboliczny dokument z rozpisanymi przykładami rozrzutności i marnotrawstwa, czyli po prostu nieuczciwości tych rządów nasi działacze zostawili parlamentarzystom PiS i Solidarnej Polski w całej Polsce. Faktury zostały przyklejone na drzwiach biur poselskich i senatorskich także w miastach naszego regionu – mówi Rafał Kasprzyk z świętokrzyskiej organizacji partii Szymona Hołowni. – PiS obiecywał wprowadzić 'dobrą zmianę”, a w obliczu szalejącej inflacji, gdy ludzie martwią się jak przetrwać zimę i ogrzać swoje domy  wydatki partii rządzącej są nieograniczone. Nasz licznik zatrzymał się teraz na kwocie 318 miliardów złotych i cały czas rośnie – dodaje.

Fakturę na kwotę 318 miliardów złotych ostrowieccy działacze przykleili także na drzwiach biura posła PiS w Ostrowcu Andrzeja Kryja i senatora Jarosława Rusieckiego. – Obserwujemy też wyprowadzanie pieniędzy poza budżet państwa i to na niespotykaną dotąd skalę. Powstają różnego rodzaju instytuty, jak na przykład Instytut Strat Wojennych czy Polski Instytut Rodziny i Demografii. Jako społeczeństwo płacimy też potężne kary, które są wynikiem nieprzestrzegania wspólnotowych ustaleń. To chociażby kary za  Izbę Dyscyplinarną lub Turów. Płacimy za nietrafione wybory kopertowe, płacimy nieuzasadnioną pomoc dla telewizji publicznej, płacimy za gigantomanię tego rządu, jak budowa Pałacu Saskich czy Centralny Port Komunikacyjny – wymienia Kamil Stelmasik, radny miejski i jeden z liderów Polski 2050 Szymona Hołowni w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Podkreśla, że ten happening jest rodzajem politycznego sprzeciwu wobec 'marnowania’, jak podkreśla, publicznych, czyli naszych pieniędzy, zwłaszcza teraz, w czasach galopującej inflacji i kryzysu energetycznego. – Razem z pieniędzmi marnotrawiona jest nasza przyszłość – mówi.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia