Nowy most w Małym Jodle jest już gotowy. Kiedy będzie przejezdny?

Fot. powiat ostrowiecki

Zakończyła się budowa mostu w Małym Jodle w gminie Kunów. Po ostatnich odbiorach, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, mieszkańcy będą już mogli z niego korzystać.

Długo oczekiwana przez mieszkańców Małego Jodła i okolic budowa mostu na rzece Węgierce, ruszyła pod koniec maja bieżącego roku.
– Inwestycja polegała na wybudowaniu nowego mostu, ponieważ stary, drewniany został rozebrany. Nowa konstrukcja jest betonowa, o długości 12 metrów i szerokości 9,5 metra. Jezdnia ma szerokość 5,5 metra, a pozostała część to chodnik dla pieszych – informuje Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. – Umocnione zostały skarpy po obu stronach, wykonaliśmy też dojazdy asfaltowe, które połączą most z jednej strony z drogą powiatową, a z drugiej z drogą gminną.

Wartość tej inwestycji to 1 milion 506 tysięcy złotych. Powiat ostrowiecki otrzymał na nią dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 903 tysięcy 853 złotych. Wkład własny z budżetu powiatu wyniósł 228 tysięcy 452 złote zaś dotacja z budżetu gminy Kunów to 374 tysiące 117 złotych.

Most już stoi, ale korzystać z niego jeszcze nie można. Dostępna jest przeprawa tymczasowa obok, a do czasu uzyskania wszystkich pozwoleń, nowy most nie jest przeznaczony do ruchu. Tomasz Mroczek informuje, że potrwa do prawdopodobnie jeszcze do przyszłego tygodnia.

/sla/

Ważne wydarzenia