Pasjonujące spotkania w Miejskiej Bibliotece w Kielcach w ramach projektu 'Każdy ma swoje K2″

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza do udziału w wydarzeniach z cyklu 'Każdy ma swoje K2′. Odbędą się 20, 21 i 22 października. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poświęcony jest Wandzie Rutkiewicz, jednej z najwybitniejszych himalaistek świata i patronce roku 2022.

– Wydarzenia, które chcemy zaproponować w ramach tego projektu to przede wszystkim spotkania autorskie,. Przygotowaliśmy  również wystawę i zajęcia dla dzieci, czyli warsztaty animacji poklatkowej i warsztaty gier planszowych oparte o postać Wandy Rutkiewicz – zapowiada Ewelina Iwan, zastępca dyrektora placówki.
W ramach projektu spotkać się będzie można z trzema nietuzinkowymi postaciami – Janem Melą, podróżnikiem, społecznikiem i mówcą motywacyjnym, który jest najmłodszym w historii zdobywcą dwóch biegunów w jednym roku, a także z Krzysztofem Wielickim, jednym z najsłynniejszych wspinaczy wysokogórskich oraz Jakubem Poradą, dziennikarzem, autorem poczytnych książek podróżniczych. – Wszystkie spotkania odbędą się w Poczytalni Na dVoRcu przy ulicy Czarnowskiej 12, czyli w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Wstęp na każde ze spotkań jest wolny – zaprasza Ewelina Iwan.
Wśród propozycji są także wernisaż wystawy fotografii 'Wanda Rutkiewicz – Kobieta w chmurach”, pokazy umiejętności psów ratowniczych, warsztaty z animacji poklatkowej oraz warsztaty gier planszowych. Na te ostatnie należy się zapisać.
Szczegóły dotyczące każdego z wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.
Radio Ostrowiec sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia