W Święto Niepodległości zamiast biegu ulicznego mecz międzypaństwowy

X Ostrowieckie Biegi Niepodległości w Ostrowcu odbędą się w tym roku w okrojonej formie.

Na stadionie KSZO zostaną zorganizowane biegi tylko dla uczniów ostrowieckich szkół. Nie będzie powszechnego biegu ulicami miasta na dystansie 10 km. Powód?. Ograniczanie wydatków przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w konsekwencji rosnących kosztów utrzymania obiektów.

– Mamy problemy finansowe i uznaliśmy, że wydać dużą kwotę (150.tys.) na pełny zakres, czyli z biegiem ulicznym, to po prostu nas na to nie stać. Dodatkowo w związku z przebudową Alei 3 Maja musielibyśmy wytyczyć nową trasę, a to generuje nowe koszty  – mówi dyrektor Piotr Węglewicz.

I dodaje, że począwszy od maja niemal na każdej sesji rady miasta doraźnie przesuwane są środki finansowe na rzecz MOSiR-u, co ma wpływ na stabilność funkcjonowania tej miejskiej jednostki.
Tymczasem interpelację w sprawie organizacji Ostrowieckich Biegów Niepodległości złożył radny Kamil Stelmasik. Krytycznie ocenia decyzję dyrekcji MOSiR-u.

– Nie przyjmuje takiego tłumaczenia gdyż wiemy, że takie wydarzenie organizuje się cały rok. Jedno się kończy, a drugie zaczyna. Środowisko biegowe jest w Ostrowcu duże, a sam bieg jest świetnym podkreśleniem Święta Niepodległości, które pokazuje że można wyjść w przestrzeń miasta i w naprawdę fajny sposób to święto przeżywać i organizować. Dla mnie jest to decyzja niezrozumiała.

Podpowiada, że w takiej sytuacji MOSiR mógłby zaprosić organizacje pozarządowe do przygotowania imprezy, co zdecydowanie mogłoby obniżyć jej koszty. – Nie należy odbierać środowisku biegowemu w Ostrowcu możliwości uczestnictwa w tak ważnym dla niego wydarzeniu – dodaje radny Stelmasik.

Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec w dniu Święta Niepodległości na stadionie odbędzie się mecz piłkarski reprezentacji kobiet Polski i Rumunii.

/marsz/

Ważne wydarzenia