Dzień nauczyciela w Ostrowcu z nagrodami i życzeniami podwyżek

W piątek w hotelu Red Dzień Edukacji Narodowej świętowali wspólnie nauczyciele szkół podległych gminie Ostrowiec i starostwu powiatowemu.

Nauczyciele, którzy tego dnia odbierali nagrody i odznaczenia zgodnie mówili, że to święto jest dla nich ważne. -To szczególny dzień, bo czujemy się docenieni za naszą pracę, poświęcenie – mówiła Karina Kateusz-Dominik. – Towarzyszy temu uroczysta, podniosła atmosfera i takiego zadowolenia, spełnienia. Zawsze mile spędzamy tego dnia wspólnie czas – dodawała Agnieszka Wziątek-Dryjas. – Otrzymuję dziś nagrodę starosty i to duże wyróżnienie dla mnie, docenienie mojej pracy – mówiła Magda Rafalska. Nauczyciele przyznają jednocześnie, że coraz częściej rozmowy schodzą na tematy związane z ich uposażeniem, zwłaszcza teraz, gdy koszty życia rosną.

Wyższych wynagrodzeń życzyła nauczycielom Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, co pedagodzy przyjęli gromkimi brawami. – Trzymam kciuki za strajkujących nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Samą ideą, powołaniem nie da się żyć, więc życzę żeby te pensje poszły w górę – mówiła, podkreślając, że rząd nie przeznacza na oświatę wystarczających funduszy, a powiat – tylko w tym roku – dokłada do niej ponad 12 milionów złotych. – My się ciągle nie uczymy, nie wyciągamy wniosków, tylko żyjemy martyrologią, tym, co było, a nie patrzymy do przodu. W Chinach jest takie powiedzenie, że nauczyciele są takimi budowniczymi narodów. Życzę nam wszystkim, żeby to się zadziało także w Polsce – dodawał z kolei Jarosław Górczyński, prezydent miasta, zaznaczając, że inwestycje w uczniów, oświatę i nauczycieli to te najważniejsze. Dlatego samorząd nagradza tych najlepszych. Uczniowie rywalizują o wysokie stypendia, nauczyciele otrzymują dodatki do pensji w wysokości 1 tysiąca złotych za osiągnięcia podopiecznych.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wręczenia nagród. Finansowe przyznali, jak co roku starosta i prezydent. Nauczyciele wyróżnieni zostali także odznaczeniami resortowymi. Wręczał je Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski. Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi Anna Kwapisz – Orłowska, nauczyciel z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego, srebrnym – Katarzyna Górniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i brązowym Iwona Kosiorowska, z tej samej placówki. Wręczane były tez medale za długoletnią służbę, nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli też poseł Andrzej Kryj, Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty. Dla wszystkich zaśpiewała Weronika Morska z Białej Cerkwi na Ukrainie, finalistka show “The Voice Kids”, która z mamą i bratem uciekła przed wojną.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia