Dzień Białej Laski w Ostrowcu. Okazja do integracji i podsumowań

Fot. archiwum

15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Członkowie Ostrowieckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych, świętują już w piątek 14 października.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących, obchodzone od 1970 roku. Jego celem jest uświadomienie społeczeństwu, iż osoby z niepełnosprawnością wzroku są wszędzie i co najważniejsze, starają się żyć tak jak wszyscy – bez ograniczeń.

Ostrowieckie obchody to okazja do spotkania integracyjnego.
– To podniosły dzień, mamy wśród gości nowego prezesa zarządu głównego Poslkiego Związku Niewidomych Andrzeja Brzezińskiego. Zaprosiliśmy też oczywiście naszych przyjaciół z Kielc i innych oddziałów, a także lokalne władze – mówi Dorota Wójcik, przewodnicząca Koła.

Ostrowiecka organizacja liczy 200 dorosłych członków oraz dziesięcioro dzieci. Dla najmłodszych organizowane są między innymi Mikołajki i Dzień Dziecka. Dzisiejsze święto skierowane jest raczej do osób dorosłych.
– Święto to czas na podsumowanie, ostatni rok był już trochę bardziej aktywny, po pandemii. Realizujemy różne projekty prozdrowotne, nasi podopieczni wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne. Organizujemy też spotkania integracyjne więc myślę, że członkowie Koła mogą być zadowoleni – mówi Dorota Wójcik.

Obchody rozpoczną się o godzinie 15 w hotelu Accademia. Po części oficjalnej przewidziano zabawę przy muzyce.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia