Już nie tylko 'na policjanta”. Oszuści podszywają się też za prokuratora

Oszuści cały czas modyfikują swoje metody i wykorzystują nowe legendy. Wczoraj ostrowieccy policjanci otrzymali informację, iż przestępcy podszywając się pod prokuratora chcieli wyłudzić pieniądze, od starszego małżeństwa.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zachowanie czujności przy kontaktach z osobami podającymi się za przedstawicieli różnych instytucji.
Pieniądze, zwłaszcza od seniorów próbują wyłudzić już nie tylko fałszywi policjanci czy pracownicy banków. Oszuści mogą podszyć się także pod prokuratora. Taki fałszywy prokurator wczoraj zadzwonił do 82-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego i jego żony z informacją, że ich oszczędności w banku są zagrożone, bo ktoś próbuje włamać się na konto. Czujności seniorów nie obudziło nawet wysłanie po nich taksówki, którą mieli dotrzeć do banku, żeby wypłacić oszczędności. – Małżeństwo było tak zmanipulowane przez oszusta, że postępowali zgodnie ze wszystkimi wskazówkami – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.

Seniorom w banku nie udało się wypłacić gotówki, mogli złożyć jedynie taką dyspozycję i to ich uratowało przed stratą 28 tysięcy złotych. Gdy wrócili do domu – bez pieniędzy – czekał na nich fałszywy policjant, który miał zabezpieczyć oszczędności. – Małżeństwo poinformowało fałszywego policjanta, że nie udało im się wypłacić pieniędzy i nastąpi to dopiero następnego dnia. Podejrzewając już wtedy, że są ofiarą oszustów, powiedzieli też, że powiadomili rodzinę o zdarzeniu i tym odstraszyli oszusta – opowiada Ewelina Wrzesień. Apeluje do seniorów, ale także do ich dzieci i wnuków o czujność i zgłaszanie policji każdej próby oszustwa.

/mag/

Ważne wydarzenia