Miasto rozstrzyga przetarg na dostawę kolejnych autobusów z napędem elektrycznym dla MZK

Gmina Ostrowiec rozstrzyga przetarg na dostawę 9 zeroemisyjnych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji wraz z punktami ładowania zajezdniowego. To czwarte i ostatnie zamówienie na dostawę nowych autobusów w ramach programu Ekologiczny Transport Miejski.

Wczoraj otwarte zostały oferty zainteresowanych firm. – W tym postępowaniu wpłynęły trzy oferty, od firmy Arp E-Vehicles z Solca Kujawskiego, Busnex Poland z Warszawy i Solaris Bus & Coach z Owińska. Jesteśmy na etapie sprawdzania i weryfikacji tych ofert. Tych dokumentów jest dużo bo te autobusy są skomplikowane, a oprócz tego mamy jeszcze w tym zamówieniu stacje do ładowania tych autobusów. Przetarg będziemy rozstrzygnąć po przeanalizowaniu tych wszystkich dokumentów – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Samorząd zaplanował na ten cel niemal 25 milionów złotych i każda z trzech ofert mieści się w tej kwocie. Najtańszą przedstawił Busnex Poland, który zaoferował realizację zamówienia za 20,5 miliona. Pozostałe opiewają na nieco ponad 24 miliony złotych i ponad 24,5. Wykonawca zadania będzie miał na jego realizację 340 dni od chwili podpisania umowy, a więc ostatniej partii zamawianych autobusów doczekamy się w przyszłym roku. -Pierwsze autobusy typu diesel firmy Solaris już do nas dojechały i są w trakcie procedury odbiorowej. Mamy już też wstępny harmonogram dostaw hybrydowych autobusów firmy MAN. Jeden już u nas jest, jako samochód testowy. Pozostałe będą dojeżdżały w kolejnych dniach od dziś. W tym roku jeszcze będą docierać do nas autobusy elektryczne. Uzgadniamy procedurę odbiorową tych pojazdów – przypomina naczelnik Majcher i utrzymuje, że pierwsze autobusy wyjadą w trasę najprawdopodobniej 1 listopada. A w przyszłym roku po naszych ulicach jeździć już będą 32 nowoczesne pomarańczowo-czarne pojazdy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia