Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Historyczno-Archeologicznym

Oba oddziały Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a więc Pałac Wielopolskich w Częstocicach oraz Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki włączają się w organizowane już po raz dziewiąty Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tym roku wypadają one 7, 8 i 9 października.

Na Krzemionkach uczestnicy będą mogli zmierzyć się z quizem zbudowanym wokół stałej multimedialnej wystawy 'Władcy krzemienia. Opowieść o świecie neolitycznych górników znad Kamiennej. – Sama wystawa powstała dzięki funduszom europejskim i ten quiz to będzie taki aktywny sposób, żeby całej wystawie się przyjrzeć. Gra jest skierowana zarówno do osób młodszych, ale także do dorosłych. Trzeba będzie udzielić odpowiedzi na kilka pytań, poszukać wskazówek – zapowiada Anna Boroń z Muzeum Historyczno-Archeologicznego.

Zainteresowani udziałem w zabawie muszą wcześniej się zapisać – dzwoniąc na numer 41 260 55 50 lub wysyłając maila na adres rezerwacje@krzemionki.info. Zmierzyć się z quizem będzie można w godzinach 9-15 od piątku do niedzieli. Na odwiedzających czekać będą upominki. Także w Pałacu Wielopolskich, które będzie można zwiedzić w te dni bez biletów i zobaczyć na miejscu, co udało się wyremontować dzięki unijnym funduszom.

W Ostrowcu tylko ta placówka włącza się w organizację Dni Otwartych Funduszy Europejskich. A wszystkie wydarzenia organizowane w całym kraju znajdziecie na stronie internetowej dniotwarte.eu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia