Miasto zapłaci MEC-owi za ciepło z góry, żeby spółka miała pieniądze na drogi węgiel

Miejska Energetyka Cieplna nadal nie ma zakontraktowanego węgla, który pozwoli dostarczać do mieszkań ciepło przez cały sezon grzewczy. Problemem jest jego dostępność, cena i zasady kupna, bo państwowy gigant, czyli Polska Grupa Energetyczna żąda zapłaty z góry za całą zamówioną ilość surowca, którą sama dostarczać zamierza w partiach.

Pomóc w rozwiązaniu części problemów spółki chce gmina. – Chcemy, jako miasto dać spółce oddech i zaproponujemy radnym, żeby za dostawę ciepła do wszystkich naszych jednostek za cały sezon grzewczy zapłacić z góry, po to, żeby MEC miał żywą gotówkę, którą będzie mógł przeznaczyć na zakup kolejnych dostaw miału węglowego – zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, ale wyraża jednocześnie obawę czy węgla, a konkretnie miału węglowego wystarczy dla polskich odbiorców. – Podobno statki płyną i podobno dopłyną, ale nie ma żadnej informacji kiedy ten miał będziemy mogli dostać –  mówi prezydent Górczyński.

Sytuacji w miejskiej spółce i problemom z ciepłem systemowym w kraju poświęcona ma być kolejna sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Radni mają obradować w budynku ciepłowni MEC-u na terenie Celsy Huty Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia