Rozpoczyna się remont na ulicy Żabiej w Ostrowcu. Będą utrudnienia

Około trzech tygodni potrwają prace remontowe na niespełna 200- metrowym odcinku ulicy Żabiej w Ostrowcu. Remont realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Położona zostanie nowa nawierzchnia, zwiększona będzie nośność jezdni. Z myślą o pieszych, po obu stronach odbudowane zostaną chodniki.
– Prace będą wykonywane od połączenia ulicy Żabiej z Mickiewicza, łącznikiem aż do połączenia z ulicą Zagłoby. problemy z terminowym rozpoczęciem prac wzięły się właśnie z faktu, że długo uzgadnialiśmy organizację ruchu- mówi Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.- Nie będzie zamknięcia tego łącznika, a jedynie ograniczenie polegające na tym, że prace będziemy wykonywać połówkowo, czyli wyłączony będzie jeden pas.

Remont odcinka ulicy Żabiej kosztuje 480 tysięcy złotych, a pokryją do po połowie samorządy powiatu i gminy Ostrowiec. Niedługo będzie to miejsce strategiczne na mapie miasta.
– Będzie on chyba odgrywał jedną z głównych ról, biorąc pod uwagę, że będzie zamknięty most w ciągu Alei 3 Maja, po rozpoczęciu tam remontu drogi wojewódzkiej- zauważa Krzysztof Kowalski.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia