Jak urządzić funkcjonalny salon dla wielu gości?

Jeżeli jesteście z gatunku homo ludens, czyli uwielbiacie urządzać imprezy, spotykać się z ludźmi i prowadzić rozrywkowy tryb życia, to na pewno urządzając salon musicie pomyśleć o tym, by był funkcjonalny dla wielu gości. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Sercem salonu zawsze jest duży stół z krzesłami – jaki wybrać i jak go ustawić?

Na pewno warto salon dla wielu gości połączyć z otwartą kuchnią. Jako dobrzy gospodarze na pewno nie chcecie zostawiać swoich gości nawet, gdy przygotowujecie dla nich pyszne dania czy drinki. Kuchnia z wyspą kuchenną, dzięki której będziecie mogli wchodzić z nimi w interakcję świetnie się sprawdzi. Do stylistyki wyspy można dobrać stół do salonu, który będzie tu zajmował niewątpliwie najwięcej miejsca. Warto wybrać model, który można przedłużyć dość znacząco i uzyskać miejsce do biesiadowania nawet dla 16 osób. Stół, który można rozszerzyć nie o jedną, ale nawet o cztery wkładki świetnie się sprawdzi. Co ciekawe taki model daje możliwość powiększenia o różną ilość wkładek, tym samym dopasowujecie wielkość stołu w zależności od potrzeb. Do niego możecie dobrać pasujące krzesła drewniane i tapicerowane. Ważne, by nie były to modele zbyt szerokie, np. z dodatkowymi podłokietnikami, a klasyczne krzesła z oparciem, które zajmą mniej miejsca. Można wybrać takie z wysokim, tapicerowanym oparciem, podkreślające prestiż tej przestrzeni. Stół, który będziecie powiększać powinien stać po przekątnej pomieszczenia, wtedy uzyskacie największą przestrzeń do jego rozłożenia. Na co dzień może stać przy jednej ze ścian. Oczywiście jeśli wybieracie 16 krzeseł, to jednak musicie gdzieś je składować i tu sprawdzi się niezagospodarowany ogrzewany składzik albo ogrzewany garaż. Stół na 16 osób powinien mieć ponad 3,5 metra długości.

Jak wygospodarować miejsce do tańca w salonie?

Skoro już wybraliście rozkładany duży stół z wieloma wkładkami, to czas pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca do tańca. Najlepiej jeśli można usunąć stolik kawowy na czas imprezy i to właśnie blisko kompletu wypoczynkowego urządzić taką przestrzeń. Oczywiście wszystko zależne jest od dostępnego metrażu. Trzeba też pamiętać o odpowiednim oświetleniu i tu sprawdzi się oświetlenie LED RGBW, którego kolorem można sterować albo ustawić dynamiczne zmiany barw.

Wypoczynki, które dobrze się sprawdzą, czyli sofy trzyosobowe w literę L lub U

Ważnym elementem każdego salonu są meble wypoczynkowe. W salonie dla dużej liczby gości świetnie sprawdzi się sofa 3 osobowa ustawiona w kształcie litery L razem z kolejnym 3-osobowym modelem. Można też pokusić się o kształt litery U. W ten sposób wszystkie osoby siedzące na sofach mogą ze sobą swobodnie rozmawiać. Kanapy do salonu z funkcją spania sprawdzą się, gdy kilkoro gości będzie chciało przenocować. Trzeba też zwrócić uwagę na jakość tapicerki, która powinna być plamoodporna. W końcu usuwanie plam z kawy czy napojów nie jest łatwiejsze, a gdy ciecz nie wnika w struktury materiału, dzięki powłoce hydrofobowej jest znacznie łatwiej.

Odpowiednią atmosferę w salonie stworzy jeszcze zestaw hi-fi, z którego będzie można puszczać muzykę w czasie imprezy. Oczywiście do tego celu można wykorzystać też kino domowe. Ważne będą też stylowe zasłony, które zapewnią komfort, elegancki charakter i zaciemnienie, gdy będzie to potrzebne.

Podziel się

Ważne wydarzenia