’Wojaże dla wrażeń” zapewni mieszkańcom miasta Miejskie Centrum Kultury

Na 'Wojaże dla wrażeń” zabierze mieszkańców miasta Miejskie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych. Jednostkom udało się pozyskać dotację z programu 'Kultura Dostępna’ Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zorganizują dzięki temu wyprawy do teatrów i muzeów.

W opracowanym już programie są propozycje dla dorosłych i dzieci, w tym wystawy, spektakle teatralne i taneczne, opera. – Wyjazdy te będziemy organizować od 29 września do 11 grudnia i będzie ich dziewięć. Pojedziemy między innymi do Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Muzycznego w Lublinie, Narodowej Galerii Sztuki 'Zachęta” i Muzeum Narodowego w Warszawie – opowiada Bożena Arabasz z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.
Zapisy ruszają w najbliższy poniedziałek, a liczba miejsc na każdy z wyjazdów jest ograniczona, więc nie warto odkładać decyzji na później. – Informacje o proponowanym repertuarze będą dostępne na naszej stronie internetowej i w naszych mediach społecznościowych. Powiem, że w Operze Narodowej zobaczymy operę Aida, a w Kieleckim Teatrze Tańca 'Kopciuszka” – wymienia Bożena Arabasz.

Ponieważ projektem objętych musi zostać możliwie największa liczba mieszkańców, jedna osoba może uczestniczyć w jednym wyjeździe.

/mag/

Ważne wydarzenia