Pływalnia „Rawszczyzna” nieczynna do odwołania. Wykryto bakterię Legionella

Fot. MOSiR Ostrowiec

Pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu jest nieczynna do odwołania. Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w wodzie pod prysznicami wykryto obecność bakterii Legionella.

– Badaniom, które zostały zlecone wykazały przekroczenia bakterii Legionella pod prysznicami. Nie będziemy ryzykowali zdrowia klientów, nastąpi konserwacja sieci na pływalni i mamy nadzieję, że na początku październik, po badaniach zleconych na 26 września, basen ponownie będzie użytkowany- mówi Mariusz Rokita, zastępca dyrektora MOSiR.
Niedostępne są również siłownia i sauna. Wstrzymane zostały zabiegi z hydroterapii.
– Siłownia, sauna, zabiegi związane z hydromasażem i woda są wyłączone. Bakteria jest dosyć groźna, więc nie chcemy ryzykować.
Mariusz Rokita dodaje, że po ponownym otwarciu pływalni będzie czas między innymi na odrobione obowiązkowych zajęć nauki pływania dla dzieci ze szkół podstawowych.
Źródłem zakażenia pałeczkami Legionella mogą być instalacje ciepłej wody, instalacje klimatyzacyjne, nawilżacze powietrza, baseny i sitka prysznicowe. Rozwijająca się choroba Legionellioza może powodować zapalenie płuc, a także objawy grypopodobne, w tym wysoką gorączkę, bóle głowy i mięśni, może też wywołać sepsę.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia