Ostatnia szansa na przyłączenie się do kanalizacji z dotacją w Wólce Bodzechowskiej i Przyborowiu

Mieszkańcy Wólki Bodzechowskiej i Przyborowia, którzy nie zdecydowali się jeszcze na podłączenie swojego domu do kanalizacji, a chcą to zrobić i skorzystać z gminnej dotacji do budowy przyłącza muszą się pospieszyć. Dotacje będą przyznawane wyłącznie do zgłoszeń o przyłączenie, które wpłyną do gminy Bodzechów do końca października.

– Większość mieszkańców zdecydowała się już jednak podłączyć domy do kanalizacji, ale są tez takie przypadki, że mieszkańcy może nie wiedzą o dotacji lub jeszcze nie podjęli takiej decyzji – mówi Michał Grzeszczyk z Urzędu Gminy w Bodzechowie i zaznacza, że przyłączyć będzie się można w każdym terminie, ale po październiku już na własny koszt.

Gminne dofinansowanie do takiej inwestycji zostało ustalone na poziomie 250 złotych za metr bieżący budowanego przyłącza oraz 1500 złotych za studzienkę kanalizacyjną. – W zależności od tego, jak usytuowany jest budynek, jak wygląda projekt podłączenia do kanalizacji, my zapewniamy dofinansowanie od studzienki lub od 10 metrów do wpięcia do sieci, natomiast po stronie mieszkańca leży opłata od ściany budynku do studzienki lub do maksymalnie 10 metrów – wyjaśnia Michał Grzeszczyk.

W tym roku ostatnią szansę na podłączenie się do kanalizacji i otrzymanie dofinansowania będą mieć jeszcze mieszkańcy Miłkowa. Samorząd szuka obecnie wykonawcy zadania, ale zgłoszenia można już składać w urzędzie. Szczegółowe informacje na ten temat gmina będzie jeszcze dostarczać do mieszkańców tej miejscowości.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia