Sylwek Lepiarz ponownie zdominował biegi na Gutwinie

W niedzielę 18 września odbyła się 5. runda cyklu biegów i marszów X MosirGutwinRun 2022. Wysoką formą błysnął broniący tytułu Super GutWinnera Sylwester Lepiarz, wygrywając w obu biegach zaliczanych do Maratonu i Półmaratonu na raty.

Do ciekawego pojedynku doszło w rywalizacji na dystansie ok. 5km, w którym Lepiarz zrewanżował się za porażkę sprzed miesiąca Rafałowi Gontarczykowi. Wśród kobiet zabrakło tym razem na starcie dominatorki tegorocznego cyklu Dominiki Łukasiewicz, co skrzętnie wykorzystały inne biegaczki, zapisując na swoim koncie cenne zwycięstwa. W marszu nordic walking znów najszybszy był Remigiusz Woźniak.

Zimna aura i padający rano deszcz spowodował, że na starcie 10-kilometrowego biegu stanęło tylko 54 osoby. Pierwszy na metę, z dużą przewagą nad rywalami, przybiegł Sylwester Lepiarz (Wronów, 35:11). Podium uzupełnili tym razem dwaj reprezentujący grupę Iłża Pędzi Michałowie – Jagieło (Lubienia, 36:50) i Kolaszt (Iłża, 37:22). Wśród kobiet najszybsze były Aleksandra Korulczyk (Bałtów, 44:48), Kinga Myśliwska (Ostrowiec Świętokrzyski, 45:55), Justyna Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 50:59).

Na starcie biegu na dystansie ok. 5km stanęło 114 osób, na czele z dwójką faworytów Sylwestrem Lepiarzem i Rafałem Gontarczykiem. Lepiarz zwyciężył na tym dystanse podczas 1. rundy, Gontarczyk nie miał sobie równych podczas rundy 3. W sierpniu, w ramach 4. rundy, doszło między nimi do pierwszej bezpośredniej konfrontacji i zdecydowanie lepszy okazał się Gontarczyk. W minioną niedzielę walka o zwycięstwo miała bardziej zacięty przebieg, a na mecie Lepiarz (17:29) osiągnął 16 sekund przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem, biorąc udany rewanż na Gontarczyku (17:45). Za ich plecami finiszował Michał Jagieło (19:28), zaliczając swoje drugie podium na Gutwinie tego dnia.

Ciekawej rywalizacji oczekiwaliśmy również w marszu nordic walking. Tu o pierwsze miejsce mieli walczyć trzykrotnie najszybszy w tym roku na Gutwinie Remigiusz Woźniak oraz liderka klasyfikacji open po czterech rundach – Blanka Flisek. Pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego krakowianka tym razem jednak nieco odpuściła, czując jeszcze w nogach (jak zaznaczyła na mecie) trudy niedawnej rywalizacji w Szklarskiej Porębie, gdzie wywalczyła srebro w kategorii wiekowej K 35-39 Mistrzostw Świata Nordic Walking na dystansie półmaratonu! Na Gutwinie tym razem była dopiero czwarta (38:50), za Woźniakiem (37:52), Eweliną Zając (38:03) i Krzysztofem Tworzewskim (38:14).

W biegach najmłodszych, mimo zimnej aury, wystartowało w sumie 36 dzieci. Na dystansie jednego kilometra wygrali Piotr Wykrota i Gabriela Heba.

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia