Uczniowie ostrowieckiej „Trójki” w Kumulacji Aktywności

Kumulacja Aktywności ruszyła w Ostrowcu. Publiczna Szkoła Podstawowa numer 3 jest jedyną szkołą w województwie świętokrzyskim, która bierze udział w tegorocznej akcji.

W sumie w całej Polsce, do Kumulacji Aktywności, która organizowana jest po raz 10-ty zaproszono 53 placówki. Zajęcia sportowe dla młodzieży w wieku od 11 do 15 lat, rozpoczęły się we wrześniu, a zakończą w maju 2023.
– Mamy prawie 20 dyscyplin sportowych, wśród nich jest snowboard, tenis, judo, kajakarstwo, mamy wspinaczkę, nordic walking. Ciekawymi zajęciami, które młodzież zawsze lubi jest jeździectwo. Są też sporty drużynowe, to przegląd takich dyscyplin, z którymi na co dzień młodzież nie ma kontaktu w szkole czy zajęciach SKS- mówi Łukasz Ligocki, koordynator akcji w województwie świętokrzyskim.

Chodzi o to, by sportem zaciekawić szczególnie tych uczniów, którzy do tej pory nie mieli wielu okazji do aktywności ruchowej. Stąd przygotowanie tak szerokiej i bogatej oferty bezpłatnych zajęć.
Łukasz Ligocki to specjalista w narciarstwie zjazdowym, snowboardzie i tenisie ziemnym. Ma na koncie tytuł Mistrza Polski Family Cup w narciarstwie alpejskim, jest trenerem 3-krotnego olimpijczyka Michała Ligockiego, międzynarodowym sędzią snowboardu. Dla ostrowieckich uczniów przygotował swój autorski program.

– W weekend mieliśmy już zajęcia wspinaczkowe w parku linowym i pływaliśmy w kajakach. Ciekawostką było to, że na te zajęcia zaprosiliśmy także rodziców i rodzeństwo naszych uczestników. Chodziło o integrację międzypokoleniową, którą będziemy na pewno kontynuować. Nie na każdych zajęciach, ale na pewno to powtórzymy- dodaje Ligocki.
Program Kumulacja Aktywności został stworzony przez Fundację LOTTO imienia Haliny Konopackiej.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia