Miasto szuka chętnych na budowę 'drogi na trzecią bramę huty”

fot. FB/Jaroslaw Górczyński

Miasto ogłosiło drugi przetarg na budowę dróg w rejonie ulicy Jana Samsonowicza i Antoniego 'Hedy’ Szarego, czyli tzw. 'drogi na trzecią bramę huty’ i odnogi, która poprowadzi w głąb nowych terenów inwestycyjnych. W sumie to dwa kilometry.

Wcześniej z realizacji umowy na wykonanie tego zadania w trybie 'zaprojektuj i wybuduj’ odstąpiła firma Trakt. Przedsiębiorstwo wykonało część dokumentacyjną, ale budowy za uzgodnioną kwotę podjąć się już nie chciało z racji drastycznie rosnących kosztów materiałów. Korzystniejsze dla firmy okazały się nawet kary umowne. – Przetarg, który był ogłoszony pod koniec 2020 roku, a umowę podpisaliśmy w styczniu, precyzował, że za dokumentację mamy zapłacić ponad 350 tysięcy złotych, a za prace budowlane ponad 11 milionów. Wykonawca argumentował, że przy cenach z tego roku nie jest w stanie tego wykonać, bo koszty poszły w górę o prawie 80 procent – wyjaśnia wiceprezydent Dominik Smoliński.
Samorząd na oferty firm zainteresowanych budową drogi czeka do 27 września. Jeżeli przetarg uda się rozstrzygnąć to roboty mogłyby się rozpocząć jeszcze w październiku, a zadanie, zgodnie z zamówieniem, ma zostać wykonane do końca przyszłego roku.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia