Sobota dla zdrowia. Na piknik profilaktyczny zaprasza starostwo powiatowe

fot. samorzad.gov.pl/web/powiat-ostrowiecki

Najbliższa sobota w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie dniem dla zdrowia. Piknik profilaktyczny w ramach programu Akademia Pełna Zdrowia organizuje tego dnia dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego starostwo powiatowe.

Piknik odbędzie się na terenie boiska przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w godzinach 15-19. – Na tym pikniku będzie mnóstwo atrakcji, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji internistycznych, diabetologicznych, logopedycznych, psychologicznych, a nawet w zakresie rehabilitacji. Będzie też możliwość wykonać badanie cytologiczne i densytometryczne – zachęca do udziału w wydarzeniu Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Na badania cytologiczne przeznaczone dla pań w wieku 20-25 lat i powyżej 60 roku życia oraz na badania densytometryczne z edukacją dietetyczną dla osób 40 plus trzeba się zapisać. Zaproszenia imienne będą wydawane w starostwie powiatowym w czwartek 15 września. Na cytologię w godzinach 10-14, a na densytometrię w godzinach 16-19.
Wydarzenie ma charakter pikniku. Nie zabraknie więc także atrakcji dla dzieci. – Poprowadzimy kreatywne zabawy, ćwiczenia ruchowe, oddechowe, aby także najmłodsze dzieci przekonywać do profilaktyki – zaznacza starosta Dębniak.
W organizację pikniku 'Dzień dla zdrowia’ włączyły się organizacje pozarządowe, w tym na przykład Amazonki, stowarzyszenie Gladiator, Eldorado, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, wszystkie instytucje powiatowe, szkoły, a także sanepid i policja, która tego dnia będzie znakować rowery.

/mag/

Ważne wydarzenia