Przejazd przez Nową Dębową Wolę już bezpieczniejszy dla rowerzystów

Obraz z Pixabay

Na miesiąc przed planowanym terminem zakończył się remont blisko 2,5 kilometrowego odcinka drogi w Nowej Dębowej Woli. Jest ona już w pełni przejezdna i przede wszystkim bezpieczniejsza dla rowerzystów, którzy chętnie korzystają z tego traktu.

– Ta droga przebiega w sąsiedztwie kompleksu leśnego, stanowiąc tym samym bardzo atrakcyjną trasę dla rowerzystów. Część pobocza, które przylega do tej jezdni została wykonana z nawierzchni bitumicznej i oddzielona od jezdni linią ciągłą, więc rowerzysta lub pieszy, który będzie się poruszał tą trasą będzie chroniony, będzie bardziej bezpieczny – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w ostrowieckim starostwie. Dziurawa wcześniej droga zyskała nową nawierzchnię, zbudowane zostały pobocza i zjazdy do posesji.
Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych, z czego 2 miliony 100 tysięcy powiat pozyskał z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a wkładem własnym po połowie podzielił się z gminą Bodzechów, na terenie której leży Nowa Dębowa Wola.

Podziel się

Ważne wydarzenia