PO chce podniesienia renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych od urodzenia. Trwa zbiórka podpisów

Platforma Obywatelska chce podniesienia renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych od urodzenia. Obecnie wynosi ona 1217 złotych netto. Projekt ustawy przygotowanej przez PO mówi o wyrównaniu do najniższej krajowej, czyli 2363 zł.

W najbliższą środę 7 września w Opatowie zbiórkę podpisów prowadzić będzie inicjatorka projektu ustawy posłanka Marzena Okła – Drewnowicz. – To jest akcja ogólnopolska i pani poseł zbiera podpisy w różnych miastach. Teraz jest to m.in. Opatów, a akcja ma charakter obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Potrzebujemy zebrać 100 tysięcy podpisów – mówi Kamil Żurek, przewodniczący Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Opatowie.
Zbiórka podpisów zacznie się około godz. 10 na opatowskim Rynku i potrwa do południa. Chętni do poparcia projektu muszą w arkusze wpisać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania i PESEL.
Równocześnie działacze Platformy Obywatelskiej w Opatowie prowadzić będą lokalną akcję, która ma zachęcić do dołączenia do nich. – Tutaj od wielu lat nie było koła PO w Opatowie, niedawno te struktury powstały i w środę będziemy zachęcać do wstąpienia w szeregi Opatowskiej Drużyny Platformy Obywatelskiej, bo tak nazywamy akcję – podkreśla przewodniczący Żurek. Członkowie partii m.in. rozklejać będą na mieście będą plakaty, na których znajdą się wszystkie informacje jak można wstąpić do partii.
Podpisy pod projektem ustawy o podniesieniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych posłanka Okła – Drewnowicz wraz z działaczami partii zbierać będzie także w środę o godz. 12 na Rynku w Ćmielowie, a o godz. 13.30 na małym bazarku na osiedlu Ogrody. Wolontariusze, którzy wspierają akcję Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że zbiórkę podpisów prowadzić będą przy różnych możliwych okazjach – na festynach, piknikach, koncertach, we wszystkich możliwych miejscach.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia