Rzeźby tworzone piłą mechaniczną powstają w Bałtowie

Wyjątkowy charakter będzie miał tegoroczny V Jurajski Plener Rzeźbiarski. Artyści po raz kolejny za pomocą mechanicznych pił z wielkich drewnianych kłód stworzą baśniowe postacie.

W tym roku będą to bohaterowie legend, których nazwy noszą poszczególne gatunki piwa w Browarze Bałtów. To m.in. wiedźma, smok i pszczoła. – Jednak to nie wszystko, ponieważ łącznie zobaczymy siedem rzeźb. Dwie pozostają tajemnicą. Możemy zdradzić, że będą nawiązywać do historii Browaru Bałtów, ale jakie to będą sylwetki sami nie wiemy. Artyści postanowili nas zaskoczyć – mówi Żaneta Choinka z działu marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Artyści tworzyć będą na stoku narciarskim obok Zajazdu Przystocze. Każdy, kto przyjedzie do Bałtowa od dziś do 9 września będzie mógł obserwować efekty ich pracy.
Wielkogabarytowe rzeźby pozostaną na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i zdobić będę przestrzeń przy browarze.
A miłośnicy legend mogą posłuchać tych związanych z Browarem Bałtów na platformie Storytel. Słuchowiska o Czarciej Stopce, Tajemnicy Wiedźmy, Sercu Smoka, Pieśni Pszczoły i Zmianie Warty znajdziemy pod hasłem 'Bałtowskie Opowieści’. Przez pierwszy tydzień można ich słuchać za darmo.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia