Pożar strawił kamienicę w Starachowicach. Mieszkańcy stracili domy

Ogromny pożar strawił w nocy z soboty na niedziele niemal całą trzykondygnacyjną kamienicę przy ulicy Robotniczej w Starachowicach.

Z relacji strażaków wynika, że wybuchł na klatce schodowej i szybko przeniósł się po drewnianych stropach na poddasze. Z budynku ewakuowali 19 osób, z czego 5 musieli przez okna.
Lokatorzy stracili w pożarze cały dobytek. Jak informuje prezydent Marek Materek, miasto przygotowało dla nich lokale zastępcze i doraźną pomoc.

– Osoby, które potrzebowały wsparcie, otrzymały je poprzez ulokowanie w lokalach zastępczych. W tej chwili przygotowujemy mieszkania, które w najbliższych miesiącach będą mogły być przez nie wykorzystane- mówi Marek Materek.- Sam budynek będzie docelowo objęty generalnym remontem.

Dodaje, że lokale otrzymało 9 osób, pozostałe 10 zamieszkało u swoich rodzin.
Kamienica, podobnie jak sąsiadujące z nią budynki jest własnością miasta i była przeznaczona do rewitalizacji. O pieniądze na ten cel samorząd starał się z Banku Gospodarstwa Krajowego. Po oszacowaniu strat i decyzji nadzoru budowlanego zapadnie decyzja co dalej z tą kamienicą.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia