Początek roku szkolnego. Wielki stres dla uczniów i rodziców

Rozpoczął się nowy rok szkolny. W ostrowieckich szkołach podstawowych i średnich, naukę rozpoczyna około 10 tysięcy uczniów placówek publicznych i niepublicznych.

Wrzesień do wielkie wyzwanie szczególnie dla rodziców dzieci, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławach. Ilona Szuba, mama pierwszoklasistów Amelii i Krystiana, towarzyszyła im na rozpoczęciu roku w szkole podstawowej numer 3 w Ostrowcu.

– Stres na pewno jest, dzieci dopytywały jak to będzie w szkole, co będą robiły. Dużo rozmawialiśmy o tym, co ich czeka w tej pierwszej klasie- mówi Ilona Szuba.

Po skompletowaniu wyprawki dla dzieci pozostało jeszcze przygotowanie całej rodziny do tej ważnej chwili. Rodzice mają swoje obawy.

– Jako rodzice największe obawy mamy chyba przed tym, żeby nie wróciło zdalne nauczanie. Ciężko by było, jakby była powtórka z poprzedniego roku- dodaje mama pierwszaków.

Mniejszy stres przeżywają starsi uczniowie, którzy rozpoczynają w klasach pierwszych szkół średnich.

Antek Szymkiewicz, pierwszoklasista z Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu przyznaje, że do złożenia dokumentów do tej szkoły namówiła go babcia.

– Babcia chodziła do tej szkoły, mam tu też starszych kolegów, więc nie stresuję się za bardzo- mówi Antek Szymkiewicz.

Dziś uczniowie przywitali kolegów i nauczycieli po wakacyjnej przerwie. od jutra czeka ich już nauka.

/SLA/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia