Rodzinny piknik na Ogrodach. Zaprasza ponad 20 organizacji

To będzie pierwsza taka impreza na osiedlu Ogrody, bo w jej przygotowanie włączyło się ponad 20 organizacji pozarządowych. I każda ma własny pomysł na to, jak się zaprezentować i jakie atrakcje zapewnić uczestnikom pikniku.

– W ramach pikniku rodzinnego proponujemy mnóstwo zabawy, rozrywki i spontaniczności. Będzie coś dla duszy, dla ciała, dla umysłu. Ale przede wszystkim trochę popróżnujemy, bo kończą się wakacje, jesteśmy tuż przed powrotem do szkoły, więc dzień relaksu na pewno nam się przyda- mówi Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”, która wraz z Radą Osiedla Ogrody jest głównym organizatorem imprezy.

Piknik odbędzie się w sąsiedztwie kortów i ogrodu sensorycznego. Podzielony będzie na kilka stref, między innymi strefę relaksu, kulinarną, czytelniczą, animacji, profilaktyki, sportu i gastronomiczną.
Za strefę czytelniczą odpowiada Barbara Bakalarz, z Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu.
– Jak sama nazwa wskazuje, będzie to piknik rodzinny, czyli zapraszamy na niego wszystkich, całe rodziny. Młodszych, najmłodszych, rodziców, seniorów. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, dmuchańce, występy, Wystąpimy z akcją „Książka i witamina”, proponując coś dla ciała i dla ducha- mówi Barbara Bakalarz.

Niewykluczone, że na osiedlu Ogrody w tym dniu będzie można pomorsować.
– Wspólnie z kolegami i koleżankami ze Stowarzyszenia Ostrowieckie Morsy i Foczki przygotowaliśmy niespodziankę. Zapraszamy wszystkich chętnych- zachęca Tomasz Dublasiewicz, wiceprezes stowarzyszenia.
Piknik na Ogrodach odbędzie się w najbliższą sobotę 3 września. Początek o godzinie. 15.

/pcr/

Ważne wydarzenia