Nagłe zwolnienie z pracy. Paweł Walesic nie jest już kierownikiem w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach

Paweł Walesic, radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, były wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego został w piątek zwolniony ze stanowiska kierownika w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach – dowiedziało się nieoficjalnie Radio Ostrowiec. Powodem natychmiastowego rozwiązania umowy o pracę miały być niewłaściwe zachowania w relacji z pracownikami.

Oficjalnie informacji tej nie chce dziś potwierdzić Urząd Marszałkowski, ale Monika Michalska z biura prasowego urzędu mówi, że w tej sprawie przygotowują oświadczenie. Ma zostać wydane jutro (30 sierpnia).
Mariusz Bodo, sekretarz urzędu przebywa dziś na urlopie. Paweł Walesic nie odbiera od nas telefonu, nie odpowiada na sms-ową prośbę o kontakt i komentarz.
Przypomnę, że Paweł Walesic wcześniej pracował jako kierownik w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu. Z pracy tej sam zrezygnował po tym, jak Rada Powiatu Ostrowieckiego miała głosować wniosek o jego odwołanie. To konieczność w przypadku osoby pełniącej funkcję radnego. Z wnioskiem o zgodę na jego zwolnienie wystąpił ówczesny dyrektor Krzysztof Wojtachnio. Wskazywał w nim m.in., że Walesic 'uzurpował sobie prawo do wydawania pracownikom poleceń, często sprzecznych z poleceniami dyrektora’. Miały one dotyczyć zarówno spraw kadrowych, jak i płacowych, a jego działania doprowadzać miały do chaosu w jednostce i odejścia z niej części doświadczonej załogi.
Paweł Walesic został zatrudniony w PCPR przez ówczesnego starostę i jednocześnie szefa powiatowych struktur PiS w Ostrowcu.

Ważne wydarzenia