Miasto kupuje kolejne autobusy. Pierwszy z nowych pojazdów zaprezentuje podczas Dni Ostrowca

W piątek gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła przetarg na zakup kolejnych dziewięciu nowych, tym razem zeroemisyjnych autobusów o napędzie elektrycznym. Mają zostać dostarczone do końca przyszłego roku.

– W ramach tego zakupu chcemy także mieć stację do ich ładowania. Planujemy, że takich stacji będzie sześć – mówi prezydent Jarosław Górczyński.

To już czwarty przetarg na zakup nowych autobusów dla MZK w ramach dużego projektu Ekologiczny Transport Miejski. Miasto w tym postępowaniu czeka na oferty do 29 września.

Do końca września na ulice wyjedzie tymczasem pierwszych sześć autobusów hybrydowych firmy Solaris, a z końcem października osiem diesli firmy MAN. Miasto ma też zakontraktowanych kolejnych osiem autobusów firmy MAN o napędzie elektrycznym. Łącznie kupuje trzydzieści dwa nowe pojazdy.

A nowe malowanie, pomarańczowo – czarne i pierwszy autobus, który już u nas zostanie – hybrydowy Solaris – będzie można zobaczyć drugiego dnia Dni Ostrowca, kiedy w niedzielę na terenie stadionu KSZO prezentować się będą miejskie spółki, w tym także MZK.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia