Dni Ostrowca właśnie startują. Będzie się działo

Ten weekend upłynie w mieście pod znakiem Dni Ostrowca. Koncerty i imprezy towarzyszące odbywać się będą na stadionie miejskim przy ul. Świętokrzyskiej.

Muzyczną gwiazdą święta miasta będzie Sylwia Grzeszczak, która wystąpi w sobotę. Natomiast w niedzielę zagra 'bryska’ oraz raper Kali. – Chcemy zadowolić prawie wszystkich, bo nie ma tu jednego gatunku muzyki i 'mrugamy okiem” do różnych grup, które interesują się muzyką. Sylwia Grzeszczak to utytułowana artystka na scenie muzycznej i propozycja dla ludzi dojrzałych, ale też młodszej publiczności oczywiście. 'bryska” to oczywiście ukłon do młodszej publiczności i to artystka, która jest teraz na 'topie” – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
Kali jest gwiazdą w środowisku hip-hopowym, a jego teledyski na youtubie w 2019 roku osiągnęły miliard wyświetleń.
A Dni Ostrowca to nie tylko muzyka. Miłośnicy dań serwowanych z foodtrucków będą mieli powody do zadowolenia. – To będzie takie mini-miasteczko gastronomiczne, które uatrakcyjni pobyt na stadionie. Właściwie w każdej strefie stadionu będzie się dużo działo – dodaje dyrektor Kowalczyk.
Dni Ostrowca to również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców miasta. Na stadionie specjalnie dla nich już w sobotę powstanie duża strefa zabaw. A w niedzielę zaprezentują się tam miejskie spółki.

/pcr/

Ważne wydarzenia