Nocne burze groźne zwłaszcza w powiecie sandomierskim

Czterdzieści jeden razy w związku z burzami wzywani byli minionej nocy do różnych zdarzeń świętokrzyscy strażacy. Najwięcej z nich dotyczyło powiatu sandomierskiego.

– Jest to potwierdzeniem ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami i silnym wiatrem wydanego dla tego powiatu przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – mówi starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. – W powiecie sandomierskim mieliśmy aż 26 interwencji. Były to głównie wezwania do wypompowania wody z zalanych piwnic. W pozostałej części województwa świętokrzyskiego były to pojedyncze wezwania – dodaje.

Na terenie powiatu ostrowieckiego strażacy interweniowali na szczęście tylko dwa razy. W obu przypadkach wzywani byli ochotnicy z OSP Waśniów. W Kotarszynie drzewo pod wpływem siły wiatru przechyliło się nad stodołą. Strażacy przycięli zagrażające budynkowi gałęzie. W Nosowie niegroźnie zalany przez ulewny deszcz został budynek mieszkalny.
A dziś – dla niemal całej Polski wschodniej, w tym dla wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Burzom towarzyszyć może silny wiatr i ulewy z gradem.

/mag/

Ważne wydarzenia