Mieszkańcy gminy Bodzechów wnioski o dodatek węglowy będą składać w kilku punktach

Gmina Bodzechów w poniedziałek uruchomi dodatkowe punkty przyjmowania wniosków o dofinansowanie do zakupu węgla. To odpowiedź na zauważalną, bardzo dużą ilość chętnych do otrzymania tej formy pomocy.

– Oprócz punktu w bodzechowskim GOPS-ie, uruchomimy dodatkowe trzy punkty przyjęć tych wniosków. Będzie można je składać w Urzędzie Gminy Bodzechów, w Referacie Gospodarki Komunalnej w Szewnie oraz w Gminnym Centrum Oświaty w Bodzechowie – wymienia Robert Burda z Urzędu Gminy w Bodzechowie.
Dodaje, że wnioski przyjmowane są do 30 listopada i dopiero dokumenty złożone po tej dacie, nie będą rozpatrywane. Urzędnicy z Bodzechowa na bieżąco weryfikują składane wnioski z danymi, które były wcześniej wprowadzane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. – Mamy taki apel, że nie trzeba się spieszyć, bo tworzą się kolejki. Teraz warto przygotować sobie dokumenty, wypełnić wnioski, które są dostępne na naszej stronie internetowej www.ugb.pl – mówi kierownik Burda.

Tak zwany dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza czy kuchnia węglowa. Decyzja o przyznaniu dofinansowania lub odrzuceniu wniosku musi być wydana w ciągu miesiąca od złożenia wniosku.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia