Gutwin zmieni się nie do poznania

Samorząd Ostrowca planuje w przyszłości przebudować Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin.

Został już ogłoszony przetarg na wykonanie dla niego programu funkcjonalno-użytkowego. Wykonawcy mają czas do 23 sierpnia na złożenie ofert.
Jarosław Górczyński mówi, że wykonanie dokumentacji pozwoli pozyskać środki na realizację inwestycji. Ta szacowana jest na około 30 milionów złotych, a Gutwin zmieni się nie do poznania.
– Chodzi o zagospodarowanie terenu i jego składników, czyli budynki, elementy małej architektury, elementy zieleni oraz niebieskiej infrastruktury. Chcemy w ramach tego opracowania mieć też możliwość wybudowania strzelnicy modułowej, wieży widokowej z tyrolką i ścianką wspinaczkową. Ważnym elementem ma być także nowy budynek z szerokim wykorzystaniem pod cele turystyczno-gastronomiczne – wylicza.
Oprócz tego powstaną nowe parkingi, miejsca postojowe dla rowerów i hulajnóg. Dodatkowo wybudowana zostanie strefa relaksu oraz ścieżki edukacyjne.
Co więcej, miasto chciałoby stworzyć system oczyszczania wody.
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał dokładnie 160 dni na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego ośrodka Gutwin. Potem samorząd zacznie rozglądać się za środkami zewnętrznymi na realizację przebudowy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia