Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Wojciechowskiego

Dziś w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława w Denkowie odbyły się uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wojciechowskiego, ostrowczanina, dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach.


W pożegnaniu wziął udział między innymi wiceminister Dariusz Piontkowski oraz Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty, którzy w krótkich wystąpieniach pożegnali zmarłego. – Dziś żegnamy wspaniałego pedagoga, działacza, organizatora, a także sportowca. Poznaliśmy się kilka lat temu, a każdego roku nasza przyjaźń przybierała na sile – mówił wiceminister Piontkowski.
– Dziś żegnam przede wszystkim bardzo dobrego przyjaciela, po którym w urzędzie zostanie puste miejsce – mówił z kolei kurator Mądzik, który przypomniał, że zmarły pracował w zawodzie przez 30 lat.
Po mszy żałobnej trumna z ciałem Zbigniewa Wojciechowskiego spoczęła na cmentarzu parafialnym w Denkowie.
Przypomnijmy, że Zbigniew Wojciechowski zmarł nagle w nocy z niedzieli na poniedziałek. Był wieloletnim prezesem Świętokrzyskiego Związku Badmintona, a przez dwie kadencje także członkiem zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. Miał 63 lata.

/bart/

Ważne wydarzenia