Mieszkańcy gminy Bodzechów chcą się szczepić przeciwko COVID 19. Przychodnie uruchomiły punkty

Szczepienia na COVID 19 wróciły do przychodni w gminie Bodzechów. W ubiegłym tygodniu drugą dawkę przypominającą preparatu przyjęło 70 osób. Na ten tydzień zapisanych jest kolejne 70.

– Szczepienia odbywają się w trzech ośrodkach zdrowia: w Szewnie, Bodzechowie i Sarnówku Dużym. Jest tylko jeden warunek. Musi być przynajmniej 30 osób chętnych na szczepienie. To dlatego, że po rozmrożeniu preparat ma określony termin ważności i by go w pełni wykorzystać i nie zmarnować musi być te minimum 30 osób – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko – gospodarczego Urzędu Gminy Bodzechów.
To oznacza, że najpierw na szczepienie trzeba się zapisać. Można to zrobić telefonicznie, można też osobiście. Gdy zbierze się wystarczająca grupa osób przychodnia telefonicznie informuje każdego o dniu i godzinie szczepienia.
Kierownik Burda podkreśla, że w przychodniach preparat podawany jest tylko określonej grupie pacjentów. Tym, którzy ukończyli 60 – ty rok życia. – To są osoby, które według wszelkich statystyk są bardziej narażone na wszelkie infekcje i powinny się chronić przed zakażeniem – podkreśla kierownik Burda.
Młodsi mieszkańcy gminy muszą skorzystać z punktu szczepień w ostrowieckim szpitalu. Wynika to z tego, że podanie pierwszej dawki wymaga zabezpieczenia dawek kolejnych, a przychodnie nie mają pewności, że pacjenci ponownie do nich trafią. A to wiąże się z ryzykiem zmarnowania dużej ilości preparatu.
We wszystkich przychodniach w gminie Bodzechów podawana jest szczepionka Pfizera.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia