Zbliżają się rowerowe wakacje

Rowerowa gra terenowa, ciekawe pokazy, konkursy z nagrodami, pogadanki na temat bezpieczeństwa na dwóch kółkach – to i wiele więcej czeka na uczestników organizowanej już po raz drugi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji imprezy Rowerowe Wakacje.

Grzegorz Bażant z MOSIRu zapewnia, że wymaganiom gry rowerowej powinien sprostać każdy, a udział mogą brać zarówno samotni rowerzyści, jak i grupy znajomych oraz zespoły rodzinne.

Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 14 sierpnia nie trzeba się zapisywać. Wystarczy pojawić się o 14.00 w Biurze Zawodów w Paku Miejskim obok amfiteatru, odebrać specjalny paszport i dobrze się bawić. Każdy z uczestników gry terenowej otrzyma otrzyma akcesoria rowerowe i wydawnictwa poświęcone turystyce rowerowej.

Tak, jak w ubiegłym roku pogadanki o bezpieczeństwie na dwóch kółkach przeprowadzą policjanci i strażnicy miejscy, swoje maszyny na specjalnym stanowisku zaprezentują 'Zwariowane rowery’, będzie serwis rowerowy oraz riksze, gdzie kupimy lemoniadę, a także wiele innych atrakcji. 14 sierpnia warto więc zaznaczyć w kalendarzu na czerwono i odwiedzić tego dnia Park Miejski – oczywiście – na rowerze.
/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia