Startuje Tour de Pologne. Będą krótkie zamknięcia tras w powiatach kieleckim, ostrowieckim i opatowskim

79 edycja Tour de Pologne startuje w najbliższą sobotę. Kolarze zaczynają wyścig w Kielcach, wielki finał tradycyjnie zaplanowano w Krakowie. Część trasy przebiegać będzie w tym roku przez powiat ostrowiecki, a konkretnie przez gminę Waśniów.

Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu tłumaczy, że kierowcy muszą liczyć się z tego powodu z utrudnieniami. Ale nie potrwają one dłużej niż kilkanaście minut i rozpoczną się około godziny 12:38.
– Wjazd peletonu na teren powiatu ostrowieckiego planowany jest – najpóźniej – o godz. 12.43. Kolarze pojadą od strony Nowej i Starej Słupi przez Grzegorzowice, Wałsnów, w Sarniej Zwoli skręcą w prawo drogą na Jeleniów i dalej pojadą trasą przez Mirogonowice, Nagorzyce, Milejowice, Janowice, a następnie w Truskolasach czuwanie nad peletonem przejmą policjanci z powiatu opatowskiego – informuje rzeczniczka ostrowieckiej policji. Odcinki te w czasie przejazdu zawodników będą całkowicie wyłączone z ruchu.
Ewelina Wrzesień dodaje, że głównym zadaniem mundurowych będzie zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu zarówno dla zawodników jak i widzów oraz minimalizacja utrudnień dla kierowców.
W tym roku pierwszy etap trasy wyścigu prowadzić będzie z Kielc przez Bodzentyn, Nową Słupię, Opatów, Ożarów, Annopol, Józefów nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Nałęczów do Lublina.
Po wjechaniu do powiatu opatowskiego trasa poprowadzi także drogami krajowymi nr 9 i 74 do Annopola, czyli granicy Świętokrzyskiego z województwem lubelskim.
Chwilowe zatrzymanie ruchu na odcinkach dróg krajowych będzie miało miejsce w godz. od 13 do 14.10.
W Opatowie zamknięta zostanie DK nr 9 na ulicy Kościuszki – od skrzyżowania z ul. Świętokrzyską do skrzyżowania z ul. Ćmielowską.
Z kolei ’74’ na odcinku od skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. 1 Maja.
Dalej peleton pojedzie przez miejscowości Adamów, Brzezie, Balbinów, Stodoły, Bidziny, Zawada, Szymanówka do mostu na Wiśle w Annopolu.
Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy jadący drogą krajową nr 79. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z drogą 74 na wysokości Wyszmontowa.
Etapów kolarskiego wyścigu jest siedem, pierwszy ma ponad 218 kilometrów długości. W sumie kolarze pokonają 1200 kilometrów.
O godzinie 11. 35 odbędzie się start honorowy z kieleckiego Rynku, a o 11.40 rusza właściwy wyścig z ulicy Sandomierskiej. W Lublinie wyścig zakończy się o 16.
Hasłem przewodnim tegorocznego Tour de Pologne jest 'Wyścig dla pokoju’.
Radio Ostrowiec jest patronem medialnym tej imprezy sportowej.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia